امروز 1397/05/23 ساعت 15:21

اختصاص 158هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی در بودجه سال 1394

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» روز یکشنبه در نشست رشد اقتصادی و چرخه های تجاری اولین کنفرانس اقتصادی ایران، افزود: کل بودجه سال آینده 826 هزار میلیارد تومان است که 267 هزار میلیارد تومان آن به بودجه عمومی اختصاص دارد و 70 هزار میلیارد تومان آن باید از درآمدهای نفتی تامین شود.

وی با بیان آنکه یک سوم بودجه سال 94 به درآمدهای نفتی وابسته است، افزود: برای ایجاد سلامت بودجه، وابستگی منابع مالی کشور به نفت سال آینده کاهش پیدا کرده تا بودجه کشور طبق برنامه ریزی اقتصادی بتواند به رشد اقتصاد ملی کمک کند.

وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده درآمدهای عمومی کشور از هزینه های جاری به طرف اجرای پروژه های عمرانی هدایت شده تا بتوانیم با انجام طرح های ناتمام و افزایش سرمایه گذاری در بخش عمرانی شاهد تحولات مثتبی دراقتصاد کشور باشیم.

وی گفت: در سال جاری 100 درصد بودجه عمرانی استان ها تخصص یافته و در نظر داریم تا پایان سال جاری 296 طرح عمرانی ناتمام را به پایان برسانیم.

اولین کنفرانس اقتصاد ایران بعنوان بزرگترین گردهمایی دولت با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و کارشناسان و فعالان اقتصادی روز جاری با هدف بررسی مهمترین مشکلات اقتصادی ایران و راههای دستیابی به رشد پایدار و اشتغالزا در کشور در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: در بودجه سال آینده 158 هزار میلیارد تومان اعتبار برای انجام طرح های عمرانی و سرمایه گذاری در نظر گرفته شده تا اقتصاد کشور به تدریج از رکود تورمی خارج شود.