امروز 1397/05/23 ساعت 15:21

درجشنواره تعاونی های برتر استان از آقای علی اکبر جلالی مدیر عامل شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی دشت آب گرگان به عنوان تعاونی برتر استان تقدیر شد.

معاون برنامه‎ریزی و اشتغال استانداری گلستان در نهمین جشنواره تعاونی‎ها و کارآفرینان برتر :ایجاد اشتغال و تولید نیازمند بهبود فضای کسب و کار است

معاون برنامه‎ریزی و اشتغال استانداری گلستان گفت: ایجاد اشتغال و تولید نیازمند بهبود فضای کسب و کار است.

علی مرگدری در نهمین جشنواره تعاونی‎ها و کارآفرینان برتر استان گلستان با تبریک هفته تعاون اظهار داشت: ما باید به دنبال ثبات و منطق باشیم، رشد اقتصادی منفی شده است یعنی همه شغل‎هایی که به دست آمده از دست رفته است.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش و انتقال تجربیات در بخش تعاونی‎ها تصریح کرد: بکارگیری و بازنگری اصل 44 قانون اساسی خیلی می‎تواند به توسعه و رونق اقتصاد کمک کند.

* باور عمومی در اقتصاد باید اصلاح شود

معاون برنامه‎ریزی و اشتغال استانداری گلستان افزود: باید روی کلمه فرهنگ تعاون و کارآفرینی کار شود باید بررسی کنیم نظام فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی چه میزان با این دو واژه آشنایی دارد.

مرگدری ادامه داد: تخصیص اعتبارات پژوهشی خوب است اما خوبتر از آن چیزی است که خروجی و نتیجه‎اش مورد استفاده جامعه و مخاطب باشد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی بسیار مهم است، یادآور شد: در زمینه اقتصاد تا زمانی که فکرها و نگاه‎ها اصلاح نشود، باور عمومی ایجاد نشود اتفاقی در این حوزه نخواهد افتاد و اگر هم ایجاد شود پایدار نخواهد بود.

* خش‎های تعاون و کارآفرینی باید مورد آسیب‎شناسی قرار بگیرد

معاون برنامه‎ریزی و اشتغال استانداری گلستان با تاکید بر اینکه آمار ثبت تعاونی باید کاربردی باشد، بیان داشت: در ادبیات تئوری باید هم‎افزایی، همراهی و همکاری در تعاونی وجود داشته باشد تا یک فعالیت اقتصادی شکل گرفته و منافع فردی و ملی را تامین کند.

مرگدری بر ضرورت آشتی بین علم و عمل تاکید کرد و بیان داشت: زمانی می‎توان در بازاریابی الکترونیکی موفق بود که ارتباط خوبی بین بخش‎های تولیدی، صنعتی، خدماتی و اقتصادی در کشور وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بخش‎های تعاون و کارآفرینی باید مورد آسیب‎شناسی قرار بگیرد، ابراز داشت: باید نسبت به شناخت وضعیت موجود و بررسی ظرفیت‎ها اهتمام شود.

* عملیات اجرایی پروژه شیلاتی با 600 میلیارد تومان اعتبار آغاز می‌شود

مرگدری در پایان در خصوص روند برخی پروژه‎های فعال در استان گفت: در شهریور امسال پروژه‎ای با اعتبار 600 میلیارد تومان در بخش شیلات آغاز خواهد شد که بر اساس آن میزان استحصال خاویار در گلستان به یکصد تن خواهد رسید و این درحالی است که تاکنون این میزان تولید خاویار در استان نداشتیم.